Rīga sagaida jauniešus – Tezē pasākuma brīvprātīgos un dalībniekus

 

Šajās dienās Rīgā ierodas arvien vairāk jauniešu no dažādām Eiropas un arī pasaules valstīm, lai kopā ar Tezē kopienu sagaidītu jauno gadu. Līdz pirmdienai, 26. decembrim, Rīgā ieradās aptuveni 900 brīvprātīgo, kuri Tezē brāļiem un brīvprātīgajiem, kas Latvijā uzturas jau kopš šī gada oktobra, palīdzēs sagatavot 39. Tezē Eiropas jauniešu tikšanās pasākumu vietas un sagaidīs pasākuma dalībniekus. Visvairāk brīvprātīgo ir ieradušies no Ukrainas – 185, Polijas – 180 un Vācijas – 100.

Viņi kopā ar vietējo draudžu pārstāvjiem rīt, 28. decembrī, sagaidīs 15 000 jauniešu, kas ieradīsies uz gaidāmo pasākumu. Jaunieši vispirms ieradīsies kādā no piecām sagaidīšanas vietām: ukraiņu, baltkrievu un poļu valodā runājošie tiks sagaidīti izstāžu centrā “Ķīpsala”; slovēņu, ungāru, rumāņu, čehu, slovāku, serbu-montenegro valodā runājošie – Rīgas Hanzas vidusskolā; horvātu, lietuviešu, franču, nīderlandiešu valodā runājošie – “Elektrum Olimpiskajā centrā”; vāciski runājošie – Rīgas Svētā Pētera baznīcā; spāņu, portugāļu, itāļu, zviedru, somu, norvēģu, dāņu, igauņu, lietuviešu, latviešu un angļu valodā runājošie – Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. Pēc sagaidīšanas jaunieši dosies uz draudzēm un pie viesģimenēm, kā arī uz citām vietām, kuras kļūs par viņu naktsmājām līdz 1. janvārim.

Šīs dienas vakarā pl. 19 arēnā “Rīga” un starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” notiks vakara lūgšana. Uz lūgšanu arēnā “Rīga” ir aicināts arī ikviens Rīgas iedzīvotājs un viesis. Lūgšanu vietās varēs iekļūt, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

LRKB IC; Foto: kopiena “Tezē”

Komentēt

Book your tickets