Pāvests: Izmantosim Bībeli ne retāk kā savu viedtālruni!

Apcerē pirms lūgšanas «Kunga eņģelis» pāvests aicināja ticīgos Gavēņa laikā biežāk lasīt Svētos Rakstus. Uz tikšanos ar Francisku bija ieradušies vairāk nekā 15 tūkstoši svētceļnieku no daudzām valstīm. Klātesošas bija arī izdevniecības «Kala raksti» un sakrālai mūzikai veltītās starptautiskās konferences dalībnieces no Latvijas.

Skaidrojot Lielā gavēņa pirmajai svētdienai paredzēto Evaņģēlija fragmentu, kura autors apraksta Jēzus kārdināšanu, pāvests uzsvēra, ka tuksnesī norisinās cīņa starp Dieva Dēlu un sātanu. Ļaunais gars mēģina novirzīt Jēzu no paklausības un pazemības ceļa, jo zina, ka šādā veidā tiks uzveikts ļaunums. Tuksnesī no sātana saindētajām bultām Jēzu sargāja Dieva Vārda vairogs.

Francisks uzsvēra, ka esam aicināti sekot Jēzum, lai Dieva Vārda spēkā uzvarētu ļaunumu, un mudināja «sadraudzēties» ar Bībeli. Esam aicināti lasīt Svētos Rakstus. Un ne tikai lasīt, bet arī pārdomāt lasīto vārdu. Bībelē ir ietverts Dieva Vārds, kas vienmēr ir aktuāls un iedarbīgs, – sacīja pāvests.

«Kas notiktu mūsu dzīvē, ja mēs Bībeli sargātu tā, kā sargājam savus mobilos tālruņus? Kas notiktu, ja vienmēr nēsātu to līdzi un grieztos atpakaļ, ja būtu aizmirsuši mājās; ja katru dienu to atvērtu un lasītu tajā ietvertās Dieva ziņas tā, kā tās lasām savos mobilajos tālruņos?» aizdomājās Svētais tēvs.

«Ja mūsu sirdīs vienmēr būs Dieva Vārds, tad nekāds kārdinājums nespēs mūs attālināt no Dieva un neviens šķērslis nespēs novirzīt no labā ceļa. Tad mēs spēsim uzvarēt ļaunumu, kas ir mūsos un mums visapkārt. Tad mēs spēsim dziļāk izdzīvot savu dzīvi, pieņemot un mīlot savus brāļus, it sevišķi visvājākos un tos, kuriem īpaši vajadzīga mūsu palīdzība, kā arī mūsu ienaidniekus,» – sacīja pāvests.

Pēc lūgšanas «Kunga eņģelis» Svētais tēvs apsveica atsevišķas svētceļnieku grupas. Viņš atgādināja, ka Pelnu trešdienā uzsāktais Lielais gavēnis ir Dieva tautas svētceļojums uz Lieldienām – Kristus Augšāmcelšanos. Tas ir atgriešanās ceļš, laiks, kad caur lūgšanu, gavēšanu un žēlsirdību darbos cīnamies pret ļauno. Šajā cīņā mēs neesam vieni.

«Novēlu, lai Lielā gavēņa svētceļojums jums būtu auglīgs, un aicinu jūs neaizmirst lūgties par mani un maniem līdzstrādniekiem, kuri strādā dažādās Romas kūrijas institūcijās, jo svētdienas vakarā uzsāksim nedēļu ilgas Gavēņa rekolekcijas,» – aicināja Francisks.

Rekolekcijas notiek Romas piepilsētā Ariči. 5. marta pēcpusdienā pāvests un Romas kūrijas darbinieki ieradās ar autobusu. «Pārdomu galvenais temats ir svētā Mateja Kristus ciešanu apraksts,» saka rekolekciju vadītājs franciskāņu tēvs Džulio Mikelini. «Svētā Mateja evaņģēlijs ir Baznīcas evaņģēlijs, kurā īpaši izcelta apustuļa Pētera persona un kurā divas reizes pieminēts vārds ecclesia – Baznīca. Vai nav skaisti, ka šodien varam stāvēt mūsdienu Pētera priekšā un runāt par ekleziālo evaņģēliju? Vērts pieminēt, ka tas ir Žēlsirdības evaņģēlijs, jo svētais Matejs biežāk nekā citi evaņģēlisti lietoja grieķu vārdu éleos, proti, žēlsirdība,» skaidro Asīzes Teoloģijas fakultātes profesors Mikelini.

Katru dienu paredzēta Svētā Mise, divas meditācijas, Vesperu liturģija un Vissvētākā Sakramenta adorācija. Rekolekcijas noslēgsies piektdien, 10. martā. Šajā laikā ir atceltas visas audiences un tikšanās. Netiks publicēti arī pāvesta ieraksti mikroblogošanas vietnē «Twitter», informē Vatikāns.

S. Krivteža / VRCapture

Komentēt

Book your tickets