ASV prezidenta Donalda Trampa vizīte Vatikānā

Trešdienas, 24. maija, rītā pāvests pieņēma audiencē ASV prezidentu Donaldu Trampu ar dzīvesbiedri Melāniju, meitu Ivanku un delegāciju. Tā bija viņa pirmā vizīte Vatikānā un Itālijā. Šajā sakarā Romas centrs bija burtiski “pararalizēts” – daudzās ielās apturēta satiksme, vairāk nekā 1000 karabinieru, policistu un karavīru, un virs Vatikāna lidinājās helikopteri. No 40 automašīnām sastāvošais ASV vadītāja iespaidīgais kortežs iebrauca Vatikānā pa plašo Končiliacione ielu, kas ved uz Svētā Pētera laukumu. Apustuliskās pils pagalmā, kā jau tādos gadījumos ierasts, prezidentu svinīgi sagaidīja Šveices gvarde un roku ciemiņiem spieda Pāvesta Nama prefektūras prefekts, arhibīskaps Georgs Gensvains. Tālāk delegācija devās uz Svētā tēva bibliotēku, kur žurnālistu un fotogrāfu klātbūtnē notika Franciska un Donalda Trampa sarokošanās un pirmo vārdu apmaiņa. Abu sejas rotāja smaids. Pēc tam aiz viņu mugurām durvis aizvērās un aptuveni trīsdesmit minūšu ilgā saruna notika privāti.

Vatikāna preses dienesta izdotajā paziņojumā lasām, ka pāvesta un ASV prezidenta tikšanās notika sirsnīgā gaisotnē. Tās laikā tika pausts gandarījums par labajām attiecībām, kādas pastāv starp Svēto Krēslu un Amerikas Savienotajām Valstīm, kā arī par kopīgajiem pūliņiem dzīvības, reliģiskās brīvības un sirdsapziņas brīvības labā. Tikšanās dalībnieki pauda vēlmi, lai ASV notiktu atklāta sadarbība starp valsti un katoļu Baznīcu, kas neatlaidīgi kalpo tautai veselības aprūpes, izglītības un palīdzības migrantiem laukā. Francisks un Tramps pārrunāja arī starptautiskā līmeņa jautājumus, pievērsās miera veicināšanai pasaulē, liekot uzsvaru uz politiskajām sarunām un dialogu starp reliģijām. Īpaša uzmanība tika pievērsta situācijai Tuvajos Austrumos un kristiešu aizstāvēšanai.

Pēc privātās sarunas, ASV prezidents iepazīstināja pāvestu ar savu sievu Melāniju, meitu Ivanku un znotu Jaredu Kušneru. Visi kopā nofotografējās un apmainījās dāvanām. Svētais tēvs pasvētīja rožukroni, ko Melānija turēja savās rokās. Kā vienu no dāvanām, Katoliskās Baznīcas vadītājs savam viesim pasniedza personīgi parakstīto vēstījumu šī gada Pasaules Miera dienā. Viņš pasvētīja arī citu delegācijas locekļu rožukroņus un katram no viņiem pasniedza pāvesta medaļu. Pēc tikšanās ar Francisku, Donalds Tramps tikās ar Vatikāna valsts sekretāru, kardinālu Pietro Parolinu un ārējo attiecību nodaļas vadītāju, arhibīskapu Paulu Ričardu Gallageru.

Pirms izlidot uz Briseli, ASV prezidents devās uz Kvirinālu, lai satiktos arī ar Itālijas prezidentu Serdžo Matarellu, un uz Villa Taverna, lai tiktos ar valsts premjeru Paolo Džentiloni un pārrunātu par piektdien gaidāmo G7 saietu. Tikmēr ASV pirmā lēdija Melānija apmeklēja Romas bērnu slimnīcu Bambino Gesù, bet prezidenta meita Ivanka Svētā Egīdija kopienas mājā satikās ar sievietēm, kuras bija kļuvušas par cilvēktirdzniecības upuriem. Vizītes Vatikānā ietvarā Donalds Tramps apmeklēja arī Siksta Kapelu un Svētā Pētera baziliku.
J. Evertovskis / VR

Komentēt

Book your tickets